Laserowe usuwanie owłosienia (depilacja laserowa)

Laser Cutera Excel HR

To innowacyjne urządzenie łączy w sobie laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm i laser neodymowo-yagowy (Nd: YAG) o długości fali 1064 nm. Parametry te sprawiają, że można usunąć niechciane owłosienie we wszystkich fototypach skóry (I-VI) i we wszystkich zabarwieniach włosa (nawet jaśniejsze i cienkie). Laser sprawdza się także przy zamykaniu naczynek, leczeniu trądziku czy też w terapii odmłodzenia skóry.

Precyzyjnie dobrana długość fali pozwala osiągnąć spodziewane efekty w czasie dużo krótszym niż przy stosowaniu laserów IPL. Ponadto, głowica lasera firmy Cutera jest wyposażona w szafirowe okno chłodzące, które podczas emitowania impulsu laserowego chłodzi skórę nawet do 4 stopni Celsjusza – a to sprawia, że zabieg przebiega niezwykle komfortowo.

 

 

Po zabiegach z użyciem lasera Cutera Excel HR:

 • przez ok. 4 tygodnie należy unikać opalania i stosować kremy z filtrem SPF 30 lub 50,

 • przez kilka dni należy unikać basenu, sauny czy gorących kąpieli,

 • zaleca się zrezygnowanie z peelingu w pierwszych dniach po zabiegu.

 

Przeciwwskazania:

 • Ciąża

 • Opalenizna (3 tygodnie)

 • Leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny)

 • Zioła (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)

 • Spożywanie alkoholu w dniu zabiegu


Usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa urządzeniem Cutera Excel HR zapewnia trwałe usunięcie owłosienia z każdego obszaru ciała. Zabieg polega na wypuszczeniu wiązki światła lasera, która wnika głęboko w skórę i dociera do cebulki włosa. Zawarty tam pigment (melanina) pochłania energię z urządzenia i zamienia ją w energię termiczną. Wówczas, podgrzane komórki zarówno cebulki jak i mieszka włosowego ulegają trwałemu uszkodzeniu.

Laser aleksandrytowy wykazuje wysoką korelację z melaniną, dzięki temu skutecznie usuwa nie tylko grube włosy o mocnym, ciemnym pigmencie, ale również te cienkie z niewielką, jasną pigmentacją.  

 

 

 

aaa

Z kolei wiązka lasera neodymowo-yagowego jest najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem u osób z bardzo ciemną karnacją skóry (fototyp IV-VI). Nd:Yag jako jedyny laser nie wpływa na melaninę znajdującą się w skórze, lecz przenika od razu głębiej, do naczyń włosowatych. W efekcie cebulka włosa jest skutecznie niszczona bez podrażniania skóry.

Już po jednym zabiegu możemy zaobserwować redukcję nawet 30% owłosienia na danym obszarze ciała! Włos może być skutecznie usunięty jedynie podczas fazy wzrostu (anagenu), dlatego też do uzyskania pełnego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów (ok. 3-6 zabiegów) w zalecanych odstępach czasu (od 6 do 8 tygodni).


Jak przygotować się do zabiegu usuwania owłosienia (depilacji laserowej)?

 • włosy powinny być całkowicie zgolone za pomocą maszynki do golenia,

 • przed zabiegiem nie należy stosować depilatora, wosku ani pęsety,

 • nie należy poddawać epilacji skóry świeżo opalonej na słońcu, w solarium bądź przy użyciu samoopalacza; zaleca się odczekanie ok. 4-6 tygodni na rozjaśnienie opalenizny.

Masz pytania?

Chcesz upewnić się czy ten zabieg jest dla Ciebie?

A może chcesz już umówić się na zabieg

LASEROWEGO USUWANIA WŁOSÓW?

 

© 2022 Agnieszka Marosz. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt graficzny i realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin