Laser ablacyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 MedArt®

Głębokie odmładzanie, całkowita regeneracja skóry oraz intensywna stymulacja do procesu syntezy nowego kolagenu to tylko fragment zakresu działań lasera frakcyjnego CO2 MedArt®. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych metod walki z różnego rodzaju problemami skórnymi. Frakcyjne działanie lasera ma za zadanie poprawić kondycję skóry (jędrność, elastyczność, koloryt) jak i również spłycić zmarszczki czy zniwelować blizny.

 

Innowacyjna technologia

Technologia wykorzystywana przy użyciu lasera frakcyjny sprowadza się do precyzyjnego uszkodzenia skóry tak aby następnie wymusić proces regeneracji. Podczas zabiegu wytwarzane światło lasera powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia na poziomie skóry właściwej. Istotą zabiegu jest frakcjonowanie, czyli wybiórcze „dziurkowanie” tkanki. Tkanka poddana działaniu lasera posiada mikrokolumny uszkodzeń, które otoczone są nienaruszoną tkanką. Takie działanie ma na celu przyśpieszenie regeneracji skóry poddanej zabiegowi. Pozostawienie nienaruszonych depozytów skóry zwiększa również poziom bezpieczeństwa zabiegu oraz późniejszej rekonwalescencji.

 

Efekty:

  • głębokie odmłodzenie skóry,

  • lifting laserowy twarzy, szyi,

  • poprawa jakości skóry dotkniętej fotostarzeniem,

  • wyrównanie kolorytu, tekstury skóry,

  • poprawa elastyczności, jędrności,

  • zniwelowanie zmarszczek, bruzd,

  • redukcja rozszerzonych porów,

  • redukcja blizn: potrądzikowych, pourazowych, pooperacyjnych czy oparzeniowych,

  • usuwanie rozstępów.


Przed i po zabiegu

Na około 30-45min przed zabiegiem na skórę nakładamy krem znieczulający celem zminimalizowania nieprzyjemnych doznań podczas zabiegu. Dzięki temu sam zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po zabiegu przez mniej więcej przez 2 godziny występuje pieczenie skóry oraz uczucie gorąca podobne do oparzenia słonecznego, które po tym okresie całkowicie mija.

 

 

 

Lifting laserowy- odmładzanie skóry

Znaczną przebudowę, naprawę skóry możemy uzyskać przy użyciu lasera frakcyjnego CO2. Zabiegi tzw. resurfacingu stosowane są w celu trwałej oraz całkowitej regeneracji skóry. Głównym zadaniem jest stymulacja odtwarzania kolagenu, które z kolei tworzy rusztowanie skóry właściwej. Nowy kolagen daje efekt odświeżonej, bardziej napiętej, elastycznej zagęszczonej skóry. Terapia może być stosowana na całej twarzy, okolicach powiek, szyi, dekolcie czy grzbiecie rąk.


Usuwanie rozstępów

Rozstępy- defekt skóry, który w dzisiejszych czasach dotyczy nie tylko kobiet ale również i mężczyzn. Niechciane pojawiają się po ciąży lub np. u mężczyzn w przypadku wahania wagi. Widoczność rozstępów możemy podzielić na dwa etapy. Pierwszy to okres, w którym doszło do urazu na poziomie skóry właściwej.  Wówczas widoczne są w różnych odcieniach czerwieni. Drugim stopniem widoczności jest tzw. etap zanikowy w którym organizm nie jest wstanie poradzić sobie z regeneracją defektów i prążki na ciele stają się białe. Te drugie z pewnością trudniej jest usunąć, jednak przy pomocy lasera jest to możliwe. Aby zmniejszyć ich widoczność należy ponownie uszkodzić skórę w sposób kontrolowany w konsekwencji wymuszając prawidłowy proces regeneracji. Aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty terapii w naszym gabinecie kosmetycznym stosujemy terapie skojarzone, np. zabieg laserowy uzupełniamy terapią z osoczem bogato płytkowym.

 

 

 

Usuwanie blizn: potrądzikowych, pooperacyjnych, pooparzeniowych

Blizny są naturalnym procesem gojenia się różnorodnych ran. Niejednokrotnie blizny powstałe np. po leczeniu trądziku, pourazowe czy pooparzeniowe są nie tylko kwestią estetyczną, ale i wiąże się z dyskomfortem psychicznym. Nie każda z osób, która je posiada jest w stanie je zaakceptować. Z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej czy kosmetologii estetycznej. Najbardziej efektywna w chwili obecnej jest terapia z użyciem lasera. Frakcjonowanie tkanek blizn prowadzi do jej przebudowy oraz prawidłowej regeneracji. Początkowym etapem jest proces, w którym blizna staje się bardziej miękka, następnie zostaje spłycona oraz zmienia kolor. Odnotowaliśmy spektakularne efekty w połączeniu z zabiegiem osocza bogatopłytkowego.

Masz pytania?

Chcesz upewnić się czy ten zabieg jest dla Ciebie?

A może chcesz już umówić się na zabieg
Z UŻYCIEM LASERU?

 

© 2022 Agnieszka Marosz. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt graficzny i realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin