Gabinet Kosmetologii
zabiegi poprawiające wygląd
Laser Alma Harmony XL
usuwanie owłosienia
usuwanie tatuażu
usuwanie naczynek
fotoodmładzanie
Gabinet Kosmetologii
zabiegi poprawiające wygląd

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Która z Pań nie chciałaby budzić się rano z niemal perfekcyjnym makijażem… z pięknymi brwiami, z wyraźnymi kreskami na powiekach, z idealnym konturem wokół ust? Wszystko to jest możliwe dzięki wykonaniu makijażu permanentnego.

Zabieg ten pozwala cieszyć się pięknym wyglądem, niezależnie od różnorodności rysów twarzy.

Makijaż permanentny umożliwia idealne wyprofilowanie brwi, przez co wzmacnia ekspresyjność twarzy. Najważniejsze zalety, jakie można osiągnąć dzięki temu zabiegowi, to wyraźne oczy, na który skupia się uwaga, oraz piękne usta, które stają się pełniejsze i bardziej proporcjonalne.

Zabieg makijażu permanentnego (in. makijaż trwały, mikropigmentacja) polega na wprowadzeniu hipoalergicznych, atestowanych barwników na głębokość 0,5mm. Pigmenty utrzymują się w zależności od szybkości regeneracji naskórka, rodzaju cery i intensywności pigmentu. Makijaż stopniowego i równomierne rozjaśnia się o 20 – 30% rocznie. Makijaż trwały jest zabiegiem bezpiecznym i wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Pigment wprowadzany jest w naskórek za pomocą jednorazowych sterylnych igieł. Podczas zabiegu nie dochodzi do krwawień, gdyż barwniki wprowadzane są z pominięciem skóry właściwej.

Zabieg przeprowadzony prawidłowo, przy zachowaniu wszystkich zasad estetycznych i higienicznych, nie spowoduje żadnych powikłań.

Innym sposobem na podkreślenie urody jest zabieg zagęszczania i przedłużania rzęs, który również wykonujemy w naszym salonie piękności.

Makijaż permanentny – nasza oferta

W naszej ofercie makijaż permanentny:

 • brwi – metoda cienia, włoskowa lub łącząca te dwie metody, rozświetlenie pod łukiem brwiowym a także metoda ręczna – microblanding (piórkowa)
 • ust – kontur, kontur z cieniowaniem, kontur z wypełnieniem, lip light górnej wargi
 • powiek górnych – kreska wykonywana w linii rzęs, bądź grubsza kreska – dekoracyjna
 • powiek dolnych – w postaci delikatnej kreski, cienia lub kropeczek miedzy rzęsami

Makijaż permanentny – dla kogo?

MAKIJAŻ PERMANENTNY JEST ROZWIĄZANIEM:

 • dla osób które mają mało czasu na makijaż lub wcale się nie malują, a mimo to chciałyby wyglądać pięknie i świeżo
 • dla osób, które noszą okulary lub szkła kontaktowe, przez co mają problemy z wykonaniem makijażu
 • dla wszystkich osób z rzadkimi brwiami, rzęsami, małymi oczami, z bladymi ustami, lub ustami o nieregularnym kształcie
 • dla wszystkich, którzy chcieliby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody
 • dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, zażywających kąpieli, korzystających ze spa, łaźni parowych, sportowców
 • dla osób po chemioterapii, podczas której zostały pozbawione brwi i rzęs

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

 

USTA

W przypadku makijażu permanentnego ust w celu zminimalizowania wystąpienia opryszczki, profilaktycznie przed wykonaniem zabiegu, zaleca się przyjmowanie preparatu HEVIRAN. Podobnie postępujemy przed wykonaniem korekty ust. Bardzo ważne jest, aby usta przed zabiegiem były odpowiednio nawilżone i wygładzone. Spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment.

 

OCZY

Natomiast przed zabiegiem makijażu permanentnego powiek (górnych bądź dolnych) należy zdjąć przedłużone rzęsy – jeśli takie są oraz wyjąć szkła kontaktowe. Kilka dni przed zabiegiem zaleca sie zrobienie henny na rzęsy gdyż po zabiegu przez kilka dni nie można malować rzęs tuszem.

 

BRWI

Należy zadbać o skórę w miejscu brwi. Jeśli jest zbyt sucha, należy ją nawilżyć, wykonać peeling. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie wcześniej zabiegu mikrodermabrazji lub kawitacji. Tak przygotowana lepiej chłonie pigment i pozwala na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku.

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg makijażu trwałego rozpoczyna się od konsultacji, podczas której dobierany jest kolor i kształt, wyklucza się przeciwwskazania oraz omawia się zalecenia po zabiegu, zakładana jest karta klienta.

Zabieg przeprowadzony jest w miejscowym znieczuleniu tak, aby Klientka czuła się komfortowo.

Makijaż permanentny jest zawsze wykonywany małymi krokami – w każdej chwili klientka może obejrzeć dotychczasowy efekt i wyrazić życzenie dokonania zmian. Wykonanie makijażu permanentnego (łącznie z przygotowaniem oraz znieczuleniem) trwa od 1 do 3 godzin w zależności od miejsca aplikacji pigmentu, indywidualnych cech skóry.

 

DOPIGMENTOWANIE

Dopigmentowanie (inaczej poprawka, dopełnienie) polega m.in. na uzupełnieniu miejsc, w których po pierwszym zabiegu nie przyjął się z jakiegoś powodu barwnik. Podczas poprawek można również zmienić kolor makijażu na inny niż ten, który był wybrany przy pierwszym zabiegu, można także zmienić delikatnie wcześniej nadany kształt brwi, ust, pogrubić lub wydłużyć kreski itp.

Jeżeli w ciągu 3-5 lat barwnik nie będzie uzupełniany, to po tym czasie wraz z łuszczeniem się naskórka barwnik wyłuszczy się i  pozostanie tylko delikatny zarys makijażu. Dlatego, aby utrzymać intensywność i świeżość koloru należy uzupełniać barwnik średnio raz w  roku.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY – PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • zaawansowana cukrzyca
 • łuszczyca (może wywołać rzut łuszczycowy)
 • hemofilia
 • infekcja górnych dróg oddechowych
 • gorączka
 • przyjmowanie leków sterydowych i antybiotyków
 • kuracja lekami przeciwzakrzepowymi
 • opryszczka (w aktywnej fazie i nie zagojona do końca)
 • przebyte choroby gałki ocznej
 • tendencje do stanów zapalnych spojówek i odwarstwiania siatkówki
 • choroby zakaźne
 • czynne infekcje bakteryjne i grzybicze
 • choroby nowotworowe (tylko w trakcie leczenia)

 

NA JAKIM URZĄDZENIU PRACUJEMY?

Makijaż wykonywany jest na najwyższej jakości sprzęcie włoskiej firmy BIOTEK.Opatentowany system jednorazowych igieł-kartridży został dopracowany do perfekcji przez Biotek. Zapewnia zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny. Dla bezpieczeństwa jednorazowe kartridże pakowane są w sterylne opakowania z numerem seryjnym i sterylizowane tlenkiem etylenu.

 

JAKICH BARWNIKÓW UŻYWAMY?

Barwniki wykorzystywane do zabiegu mikropigmentacji zostały wykonane z nieorganicznych i organicznych pigmentów z dodatkiem dwutlenku tytanu i tlenku chromu. Są hypoalergiczne przez co doskonale są tolerowane przez skórę. Posiadają doskonałą siłę krycia oraz wysoką trwałość, nie utleniają się i nie zmieniają koloru w skórze. Barwniki, na których pracujemy są poddawane stałym testom, posiadają pozytywną kontrolę toksykologiczną, certyfikaty UE, nie zawierają parabenów i metali ciężkich.

Firmy na których pracujemy:

 • Włoskie barwniki Biotek
 • Amerykańskie barwniki BioTouch
 • Niemieckie barwniki PUREBEAU
Jesteśmy na Google+
Google+
Znajdź nas na Facebook
Facebook